10-01-2025
Als Product Owner zorgt Astrid er samen met haar team voor dat zoveel mogelijk waarde gecreëerd wordt voor onze klanten. Benieuwd naar haar takenpakket, en hoe een gemiddelde werkweek er voor haar uitziet? Je ontdekt het in dit artikel!
Hoe lang werk je al bij TrueLime?
In augustus 2017 ben ik hier begonnen. Dus ik werk hier alweer 7 jaar! Maar het voelt veel korter doordat ik het hier enorm naar mijn zin heb; elke dag is anders.
Wat doe je als Product Owner bij TrueLime?
Als Product Owner vorm ik de brug tussen de klant en ons development team. Onze klanten hebben natuurlijk een strategisch plan, en het is mijn taak om te zorgen dat het development team de juiste software en/of functionaliteiten daarvoor ontwikkelt.
Je moet heel goed de taal van de klant kunnen spreken, en ook over domeinkennis van de klant beschikken. Daarnaast moet je de globale wensen van de klant concreet kunnen maken en samen met de developers bespreken wat de beste oplossing voor het probleem of de wens is.
Verder verzorg je als Product Owner de backlog (lijst met wensen) voor de klant en zorg ik dat deze goed geprioriteerd is. Je moet de juiste dingen op het juiste moment doen. En hierbij moet je ervoor zorgen dat het goed voorbereid is, zodat het team hier slagvaardig mee aan de slag kan.
Als Product Owner kijk je vooruit op de zaken, maar kijk je ook in het hier en nu en denk je mee over vraagstukken waar besluiten over gemaakt moeten worden. Het uiteindelijke doel is natuurlijk dat je de klant van je klant tevredenstelt. Zij moeten goed gebruik kunnen maken van de website of portaal van je klant; ze moeten natuurlijk gebruiksvriendelijk zijn en voldoen aan de WCAG-criteria.
Welke talenten heb je volgens jou nodig voor deze functie?
Je moet goed kunnen luisteren en doorvragen, om te voorkomen dat je maakt wat gevraagd wordt, maar dat niet het probleem oplost. Je moet goed afwegingen kunnen maken, wat inhoudt dat je dan ook soms ‘nee’ moet kunnen zeggen. Maar waar je ‘ja’ tegen zegt, dat moet staan als een huis! Daarbij is het belangrijk dat je de taal van de klant spreekt.
Er werkt een Product Owner aan onze zijde, en een aan de klantzijde, daarmee moet je goed overleggen en samenwerken. Natuurlijk ook met het team. En wat humor en energie om met plezier te werken mag ook niet ontbreken!
In wat voor team werk je?
Ik werk voornamelijk samen met 5 directe collega’s conform Agile filosofie. Samen werken we voor één klant aan allerlei projecten. De klant waarvoor we werken is Vilans. We zijn een team wat goed op elkaar is ingespeeld, en we vullen elkaar ook goed aan. Iedereen heeft zo zijn eigen expertise en een andere persoonlijkheid. Maar het matcht enorm goed. Iedereen is heel betrokken, maar we houden ook wel van een grapje op zijn tijd. We vangen elkaars werk op wanneer het nodig is, en dat is wel ontzettend fijn. We hebben allemaal een groot verantwoordelijkheidsgevoel en kunnen op elkaar rekenen.
En wat maakt werken bij TrueLime leuk?
De collega’s natuurlijk! Maar ook de branches waarin we werken spreken mij heel erg aan. Je kunt hierdoor (indirect) een maatschappelijke bijdrage leveren. Daarbij zijn onze klanten fijn om mee samen te werken. Verder vind ik het vertrouwen dat ik krijg in het uitvoeren van mijn werk en de betrokkenheid onderling ontzettend fijn. Er is echt persoonlijke interesse in je.
Hoe ziet een gemiddelde werkweek eruit bij jou?
We starten elke dag met een stand-up. Tijdens dit overleg van zo’n 15 minuten bespreken we wat iedereen de dag ervoor gedaan heeft, vandaag op de planning heeft staan en of er obstakels zijn. Wanneer er obstakels zijn, kijken we met het team hoe we deze weg kunnen nemen.
Daarnaast hebben we elke week een sessie met het team waarin we de werkvoorraad (backlog) doorspreken en schatten we deze in. Het doel hierbij is dat we voor de volgende sprints weten wat we gaan doen. Wat hier ook bij hoort, zijn de sprint wissel-momenten. Tijdens deze momenten geven we een demo aan de stakeholders van de klant over wat we afgelopen sprint gemaakt hebben. Verder kijken we met het team terug tijdens onze Retrospective-meeting en maken we de planning voor de volgende sprint.
Dit zijn mijn vaste meetings in een week. Tussendoor varieert het tussen klantgesprekken voeren en extra overlegmomenten met het team. Tijdens de klantgesprekken bespreken we nieuwe dingen die ze graag willen. Op hoofdlijnen zet ik dan de items klaar op de backlog. Ik zorg dat het goed omschreven is, zodat het team weet wat er moet gebeuren. Na elke sprint releasen we de ontwikkelde software en met het team zorg ik ervoor dat dat goed verloopt en gedocumenteerd is.
Waarin ontwikkel jij je nog?
Op AI gebied! De ontwikkelingen op het gebied van AI gaan echt razendsnel. Het is niet meer weg te denken uit de maatschappij. Het afgelopen halfjaar hebben we AI assistenten ontwikkeld, onder andere voor Vilans. Deze geven bezoekers of medewerkers antwoord op hun vragen. Als bron worden duizenden contentitems van bijna 15 Vilans websites doorzocht. Tijdens het ontwikkelproces met Vilans realiseerde ik me welke (maatschappelijke) kracht AI kan hebben en ook welke randvoorwaarden er zijn. Dat inspireert me om de komende tijd nog meer AI kennis eigen gaan maken. Ik wil die kennis omzetten naar praktische toepassingen die het leven leuker en/of beter maken voor onze klanten en hun doelgroepen. Maar ook voor mij (en mijn collega’s) als professional.
En wat wil je nog bereiken in je carrière?
Ik ben niet het type dat heel haar carrière al uitgestippeld heeft. Ik ben meer een gevoelsmens. Op het moment dat ik merk dat ik niet meer goed op mijn plek zit, onderneem ik actie. Bijvoorbeeld als ik merk dat ik teveel met herhalende zaken bezig ben, of bepaalde ambities mis in mijn functie of in het bedrijf. Mochten daar zaken in veranderen, dan ga ik kijken wat ik leuk vind, en waar ik mijn energie uithaal. Ik wil gewoon lekker werken, voldoende uitdaging hebben met leuke mensen om me heen!
Wat zou je een nieuwe collega vertellen over TrueLime/jouw werk?
Bij TrueLime heerst een cultuur die gekenmerkt wordt door mensgerichtheid en het krijgen en nemen van verantwoordelijkheid. Voor mij betekent dit dat iedereen hier de ruimte krijgt om zijn of haar werk op een eigen manier in te vullen. Voor mij als Product Owner biedt dat een enorme vrijheid en flexibiliteit. Ik vind het ontzettend fijn werken hier. Daarnaast werken we voor klanten die een maatschappelijke bijdrage leveren, waardoor je werk indirect ook een positieve impact heeft op de samenleving. Dit samen maakt het werken hier zo leuk.
Stuur een bericht!
Meer weten?